تبلیغات
ghomayshi - مجله طپش
 
  

مجله طپش

یکشنبه 9 تیر 1387


در مورد آلبوم رگبار : هیچ زمان مشخصی برای ورود این آلبوم به بازار نیست ! و حتی روزشمار سایت رسمی سیاوش قمیشی هم دو روز قبل از اتمام زمانش از سایت برداشته شد تا حتی سایت رسمی سیاوش قمیشی هم بد قولی کنه ! البته زمزه هایی دال بر انتشار یافتن آلبوم در اوایل ماه جولای به گوش می رسه که این زمزمه رو هم شما به یمن خوش قولی طپش رکوردز نشنیده بگیرید ! .


بالاخره بعد از مدتها انتظار برای دیدن مجله طپش از نزدیک این انتظار چند روز پیش به پایان رسید و مجله طپش بالاخره به دست بنده رسید تا شخصاً اقدام به بررسی قسمتهای سیاوشی آن کنم ! ، اول چکیده ای از اطلاعات جالب و شنیدنی از آلبوم رگبار : به همراه مجله یک پستر زیبا از سیاوش قمیشی هم به عنوان هدیه در مجله گنجانده شده بود که در آن عسکهایی از سی دی اوریجینال آلبوم رگبار و قاب این آلبوم که بیشتر شبیه جعبه است تا قاب دیده می شد ! که بر روی سی دی نام ترانه های این آلبوم به ترتیب دیده می شوند ، تصویر قاب و سی دی آلبوم رگبار در انتهای آپدیت به همراه عکسهای دیگر سیاوش قمیشی در مجله طپش برای دانلود قرار داده شده . ( کپی تمامی این مطالب فقط با ذکر منبع سیاوش من مجاز است ) :

1. جنگل بدون ریشه ( انگشت نگاری ) ، یغما گلرویی

2. دلتنگی ، نام ترانه سرا : احسان یاورانی

3. چوب خط ، یغما گلرویی

4. گل من ، احمد احمدی

5. پرنده مهاجر ، احسان یاورانی

6. خدا جون ، یغما گلرویی ( بعد از کلمه خدا فقط حرف J در ادامه نام این ترانه دیده میشه که ادامه اون پشت قاب آلبوم پنهان شده که به احتمال زیاد و با رجوع به ترانه خدا به احتمال زیاد نام کامل این ترانه خدا جون است )

7. تو بارون ، یغما گلرویی

8. دنبال خودت نگرد ، یقما گلرویی

روی جلد تصویری از سیاوش قمیشی دیده میشه که با بارانی چرمی که به تن داره به گوشه ای خیره شده و در کنار اون تیتر : "چوب خط برای نسلی گمشده در جنگل بدون ریشه" دیده میشه . بعد از دیدن روی جلد به سرعت صفحه 18 و 19 مجله رجوع می کنیم چون در این دوصفحه عکسهای جدید سیاوش قمیشی و توضیحاتی در مورد سیاوش قمیشی و آلبوم رگبار گنجانده شده ، متن زیر دقیقاً متنی است که در مجله طپش در مورد سیاوش قمیشی نوشته شده :

( صفحه 18 ) سیاوش قمیشی یعنی اتفاق شیرین در دنیای موسیقی ما، جثه عظیمی ندارد اما ابهتش را وقتی با تمام وجود درک می کنی که سالنی چند هزار نفره در برابر بزرگیش سر تعظیم فرود می آورد ، این قبیل حرکات از جانب طرفداران ، بیشتر در کنسرتهای غیر ایرانی دیده می شود اما دوستداران سیاوش برای او پیشانی بر خاک صحنه می سایند تا بگویند که چه عاشقانه همچون زمزمه های باران او را دوست می دارند و چگونه جزیره وجود شان با بوسه باد بارور می شود ( مطالب کوتاه و تیترهای صفحه 18 : "سیاوش قمیشی از دلتنگی تا رگبار" ، "چوب خط برای نسل گمشده در جنگل بدون ریشه" ) . ( صفحه 19 ) عشق را با ترانه های او تجربه کردن طعمی دارد به شیرینی عسل بانو ، سیاوش قمیشی دنیایی دارد که دوستان اندکی در خلوتش جای دارند ، شلوغی را دوست نمی دارد و به دور از انسانهای نقاب  بر چهره جهانی بدون ظلم و جرم را تصور" می کند و چه زیبا می سراید یغما گلرویی احساسات سیاوش قمیشی را ، بعد از دو آلبوم بسیار موفق بی سرزمین تر از باد و روزهای بی خاطره حالا نوبت به رگبار رسیده آلبومی که حتی در مراحل تنظیم هر عابری را برای مدتها پشت در استودیوی رامون در طپش مبهوت می کرد ، شعرهای یغما گلرویی ، خطوط احسان یاورانی و واژه های تر و تازه الف، الف ( ! احتمالا منظور از الف،الف احمد احمدی شاعر ترانه ی گل من است ! مشخص نیست چرا نام این ترانه سرا به صورت مخفف آمده ! اگر قرار بود نامی از او برده نشود پس چرا سیاوش در مصاحبه با شبکه تی وی پرشیا نام او را برد ؟! و اگر نام او در زمان نگارش این مطلب هنوز برای سیاوش مشخص نشده پس چطور دقیقاً اول حرف نام و نام خانوادگی این ترانه سرا را به درستی حدس زدند ؟! ) در کنار ملودیهای بی تکرار سیاوش و تنظیم های رامون اثری جاودانه را خلق کرده است که برای دوباره و دوباره و دوباره شنیدین آن از هم اکنون بی تابیم . آلبوم رگبار به زودی (!) در دسترس همگان قرار می گیرد و کاریست از طپش رکوردز و مجموعه ای از هشت ترانه که با دقت و وسواس خاص سیاوش قمیشی در کنار هم قرار گرفته است . طرح جلد سی دی سیاوش قمیشی طرحی است که تا به حال در بازار سی دی ایرانی دیده نشده عکسهای زیبای سعید نوشین فر چهره محبوب سیاوش قمیشی را دلنشین تر از همیشه منعکس کرده و خلاصه به مجموعه ای تبدیل گشته که نظیر آن یافت نمی شود . یکی از ترانه های این آلبوم بنام دلتنگی عیدی سیاوش در شب سال تحویل بوده موزیک ویدیویی که توسط الکس فرا با فضایی کاملا متفاوت کارگردانی شده و از طریق تلویزیون طپش برای دوستداران او پخش گردید . ( مطالب کوتاه و تیترهای صفحه 19 : "رگباری از شعر و ترانه .. !" ، "رگبار حرفی تازه از آنچه می خواهیم و نداشتیم ،،" ، "طپش رکوردز سال نو را با سیاوش آغاز می کند" (!) ) . نوشته : پریسا نبی

این تمامی متن های موجود در این دو صفحه بود ، شما می توانید قسمتی از عکسهای سیاوش قمیشی در مجله طپش رو ( در حال حاضر فقط قسمتهایی از مجله طپش رو اسکن کردم ) در انتهای این آپدیت در سایز بزرگ و کیفیتی مناسب مشاهده و دانلود کنید ، البته در قسمت انگلیسی این مجله هم مطالبی به زبان انگلیسی در مورد سیاوش قمیشی و آلبوم رگبار گنجونده شده که میشه گفت ترجمه انگلیسی قسمتهای فارسی است ! ( کپی تمامی این مطالب فقط با ذکر منبع سیاوش من مجاز است ) .

من به شخص با دیدن عکسها و طراحی های مزبور به آلبوم رگبار کمی از انتقاداتم به علیرضا امیرقاسمی و مسعود جمالی در طپش رکوردز کمی کم شد ! کمی ! به هر حال طپش رکوردز با تمام تاخیری که در انتشار آلبوم ایجاد کرد ( حتی بیشتر از کمپانی کلتکس ) حسنیات خوبی هم به حق در کنار آنها نسبت به کلتکس داشت مثل ویدیوهای زیبایی که برای این آلبوم تهیه دیدند و یا عکسهای بسیار زیبا ، طراحی کاور و سی دی ، تبلیغات حرفه ای ( حداقل حرفه ای تر از کلتکس ! ) و حتی گنجاندن آلبوم عکس به آلبوم ، مطمئنا کمپانی کلتکس با هزینه کمی و به کمک کوجی زادوری ! و آشنایان آقای پاکروان ویدیوها و کاورهایی برای این آلبوم تدارک می دیدند که در شان سیاوش قمیشی نیست و نخواهد بود ، البته تمام این حسنیات دلیل برتاخیرهای بی دلیل کمپانی طپش رکوردز نخواهد شد و اینجاست که ناخودآگاه این جمله به ذهن می رسه : صد رحمت به کلتکس !!!


دانلود تصویر کاور و سی دی آلبوم رگبار ، حجم : 117 کیلوبایت

تصویر سیاوش قمیشی در صفحه 18 ، حجم : 112 کیلوبایت

تصویر سیاوش قمیشی در صفحه 19 ، حجم : 148 کیلوبایت

سیاوش قمیشی بر روی جلد مجله طپش ، حجم : 161 کیلوبایت

تصویری از سیاوش قمیشی در مجله طپش ، حجم : 62 کیلوبایت

قسمتی از پستر سیاوش قمیشی در مجله طپش ، حجم :  76 کیلوبایتنظرات شما باعث دلگرمی منه
کپی این مطلب با ذکر منبع مجاز استنظرات شما باعث دلگرمی منه
کپی تمامی مطالب سایت با ذکر منبع مجاز است

نوشته شده توسط امید موضوع مطلب :