تبلیغات
ghomayshi - دانلود اولین آلبوم رسمی سیاوش قمیشی
 
  

دانلود اولین آلبوم رسمی سیاوش قمیشی

یکشنبه 10 تیر 1386

امروز می خوام در مورد اولین آلبوم سیاوش قمیشی یعنی فرنگیس با شما صحبت کنم آلبوم فرنگیس در سال ۱۹۷۳ میلادی منتشر شده و حاوی ده آهنگ از سیاوش قمیشی هستند به این ترتیب : پاییز ، حباب ، خوش خیال ، طلوع ، خیال ، تنها ، فاصله ، غرقابه ی درد ، با هم ، فرنگیس . با اینکه این آلبوم به طور رسمی از شرکت ترانه منتشر شده اما اطلاعاتی کمی در مورد شاعران و تنظیم کنندگان این آلبوم است که فقط اطلاعاتی کمی در مورد شاعران این آلبوم در دست ما است که در انتهای آپدیت همراه با لینک دانلود آلبوم با کیفیتی بالا در اختیار شما قرار خواهم داد . سه آهنگ در این آلبوم توسط سیاوش قمیشی بازخوانی شدند که دوتای آنها رو ( طلوع ، فرنگیس ) توسط خود سیاوش قمیشی بازخوانی شدند و یکی دیگر از آهنگها توسط ابی خوانده شده و طی مصاحبه ای از سیاوش قمیشی متوجه شدیم که علت اینکه این آهنگ ( پاییز ) توسط ابی باز خوانی شده علاقه ابی نسبت به این شعر و آهنگ که هر دو ار سیاوش قمیشی هستند . اما نکته ی جالب در مورد شعر فرنگیس هست ، برخی از دوستان از من سوال می کردند که نسبت فرنگیس با سیاوش قمیشی چیست ؟ و این شخص چه کسی می تواند باشد که دلیل این سوال به طور حتم احساس و غم فوق العاده ی سیاوش قمیشی در این آهنگ و اگر در آثار سیاوش قمیشی دقت کنید می بینید که ترانه ی پیدا نخواهید کرد که سیاوش قمیشی از نام شخصی برای نشان دادن عشق استفاده کند جز فرنگیس ، نکته جالب اینجاست که شخص فرنگیس به هیچ عنوان در زندگی سیاوش قمیشی نبوده و سیاوش در مصاحبه ی اعلام کرد که ترانه سرای آهنگ فرنگیس ( سعید دبیری ) به همچین شخصی علاقه داشته و این ترانه رو در وصف او سروده . نام ترانه سرای آهنگ فرنگیس سعید دبیری است که در زیر با او بیشتر آشنا خواهیم شد :

استاد سعید دبیری، آهنگ ساز و ترانه سرا، نوازنده ی گیتارباس و کیبورد، خالق آثاری چون پرنده، فرنگیس، جزیره، زمستون و دارم عاشق میشم عاشق ..

و یک قسمت جالب ار صحبتهای سعید دبیری :

با سیاوش قمیشی در ( متل اوین ) گروهی داشتم که باس گیتار می زدم_ سیاوش قمیشی کیبورد میزد و خارجی می خوند در ضمن دی جی هم بود و کامبیز فرجاد جازیست و یه نفر دیگه گیتار الکتریک میزد. یک گروه چهار نفره که برای پر کردن دیسکو کافی بود ( برای اطلاعات بیشتر به اینجا رجوع کنید ) .

شاید علاقه فوق العاده ی سیاوش قمیشی به شعر و آهنگ فرنگیس باعث شده این آهنگ سه بار توسط سیاوش قمیشی و یک بار توسط عماد رام باز خوانی شود شاید این آهنگ برای سیاوش یاد آور خاطراتی از دوران جوانی باشد و شاید سیاوش را یه یاد عشقی در جوانی می اندازد ، احتمالات زیاد است اما همه ی ما مطمئنیم که سیاوش قمیشی علاقه خاصی نسبت به آهنگ فرنگیس دارد و دلیل این علاقه را تنها خود او می داند و با احساسی و غمی که در صدایش نهفته است به همه ی ما این علاقه را نشان می دهد . اما در مورد آهنگ فرنگیس این نکته رو بگم که آهنگ سیاوش قمیشی ساخته و خوانده شده و توسط عماد رام باز خوانی شده که باعث اشتباه برخی از دوستان شده که فکر می کنند آهنگ فرنگیس ابتدا توسط عماد رام خوانده شده . خب امیدوارم از اطلاعات این آپدیت لذت برده باشید ، شما می توانید آلبوم فرنگیس رو با کیفیتی بالا از لینکهای زیر دانلود کنید ( به همراه نام شاعران ) ، موفق و برقرار باشید .


۱. پاییز ( حجم : ۴.۹۰۰ مگابایت ، شاعر : سیاوش قمیشی )

۲. حجاب ( حجم : ۴.۴۶۱ مگابایت )

۳. خوش خیال ( حجم : ۴.۶۰۱ مگابایت )

۴. طلوع ( حجم : ۵.۲۸۱ مگابایت ، شاعر : پدرام )

۵. خالی ( حجم : ۳.۷۲۲ مگابایت ، سامان )

۶. تنها ( حجم : ۴.۳۲۴ مگابایت )

۷. فاصله ( حجم : ۲.۹۸۷ مگابایت ، اردلان سرفراز )

۸. غرقابه ی درد ( حجم : ۴.۴۹۱ ، شاعر : سعید دبیری )

۹. با هم ( حجم : ۳.۰۹۵ )
۱۰.فرنگیس ( حجم : ۳.۸۴۱ ، شاعر : سعید دبیری )نظرات شما باعث دلگرمی منه

کپی این مطلب با ذکر منبع مجاز استنظرات شما باعث دلگرمی منه
کپی تمامی مطالب سایت با ذکر منبع مجاز است

نوشته شده توسط امید موضوع مطلب :