تبلیغات
ghomayshi - فرنگیس و پیرمرد ادویه فروش مست !
 
  

فرنگیس و پیرمرد ادویه فروش مست !

سه شنبه 22 دی 1388

کنسرت لاس وگاس بالاخره اجرا شد ! و سیاوش قمیشی در اون شرکت داشت و در شب 28 دسامبر برنامه خود رو به روی صحنه برد و از نکات جالب این کنسرت اجرای آهنگ رفیق به همراه چند عکس از حوادث روز عاشورا بود که اهمیت دادن این موضوع و حمایت سیاوش قمیشی رو از مردم ایران نشون میداد ! اما این کنسرت شاید نکات قوتی داشت اما نکات ضعف یاز هم در برنامه های ایرانی مشخص بود ! مشکل رسیدن صدای سیاوش به خودش ! و باز هم کار نکردن سیاوش بر روی اجرای کنسرتهاش ! و ... اما ویدیوهای این کنسرت در آپدیت بعدی در سایت قرار خواهد گرفت اما شما می تونی این ویدیوها رو از سایت YouTube.Com با سرچ نام Siavash Ghomayshi سرچ کنید و کنسرتهای سیاوش قمیشی و همچنین کنسرت جدید لاس وگاس رو مشاهده و دانلود کنید .

اما در مورد آلبوم جدید سیاوش به احتمال زیاد بر روی آلبوم جدید خودش کار میکنه اما هیچ خبر موثقی در این رابطه به دست بنده نرسیده !

و اما موضوع اصلی آپدیت امروز در مورد مصاحبه سعید دبیری شاعر محترم (!) ترانه فرنگیس هستند ! چندی پیش با خبر شدم مصاحبه ای از طرف دوستان سیاوشی با ترانه سرای آهنگ فرنگیس انجام شده و خوشبختانه یا متاسفانه دیروز فرصتی شد تا بتونیم این مصاحبه رو دانلود کنم و حرفهای ناگفته سعید دبیری رو با عشق گوش کنم ! اما متاسفانه متوجه شدم این سعید دبیری اون کسی نیست که من در ذهنم ساخته بودم !

اما قبل از اون موضوعی رو باید بگم و اونم اینه که بنده در این آپدیت به هیچ عنوان سعی نکردم از سیاوش قمیشی طرفداری کنم ! نه بُتی از سیاوش ساختم و نه سعی می کنم غیر منطقی صحبت کنم ! و اینکه خیلی زیاد با خلقیات سیاوش قمیشی آشنا هستم و حتی سیاوش قمیشی رو آدم بد اخلاقی می دونم ! و بسیار نکات منفی دیگه ! بالاخره هر انسانی اخلاقهای خوب و بد خاص خودش رو داره، اما وقتی صحبت از هنرمند میشه فقط و فقط باید در مورد زندگی هنری اون هنرمند بحث بشه نه در مورد زندگی شخصی ! بنده در مطل پایین از سیاوش در مقابل یک آدم حسود دفاع کردم ! همین !

مثل همیشه این مصاحبه رو مثل خیلی از مصاحبه های دگه دانلود کردم تا حرفهای جالب و ناگفته های هنرمندی رو که دوست داشتم حرفهاش رو بشنوم رو گوش بدم ! اما متوجه شدم قصد از این مصاحبه چیز دیگریست ...

 آقای دبیری ! ایشون در مصاحبه خودشون اعلام کردند که ایشون سیاوش قمیشی رو به همه معرفی کردند ! و سیاوش قمیشی از ایشون خواهش و تمنا می کرده که منو ببر پیش ابی ! منو ببر پیش داریوش ! و ... اما نکته جالب قضیه اینجاست ! سعید دبیری فلسفه ترانه فرنگیس رو برای ما رو کردن ! فلسفه آهنگ فرنگیس،  پیرمرد ادویه فروشی که مشروب می خورده و به پیرزنی به نام فرنگیس فحاشی می کنه و سیب زمینی به سمتش پرتاب می کنه !!! و سعید دبیری با دیدن این صحنه دست به قلم میشه و شروع به نوشتن ترانه فرنگیس می کنه ! بله اینم فلسفه آهنگ فرنگیس از زبان سعید دبیری ! و وقتی به این ترانه سرای محترم گفته میشه که "سیاوش در مصاحبه اش اعلام کرده که قسمت ترجیع بند این آهنگ ( آخ که دیگه فرنگیس ، چجوری فراموشت کنم ) رو از طرف ترانه سرایی به نام فریدون به سعید دبیری داده تا برای اون شعر بنویسه و سعید دبیری هم اون رو کامل کرده" سعید دبیری بعد از شنیدن این خبر ! با لحن جالبی میگه : به آقا سیاوش بگید کارش درسته ، آدم دروغگو کم حافظه ام میشه !!!

اما نکته ی جالب این مصاحبه نقش جالبی که سعید دبیری برای خودش در مشهور و معروف کردن سیاوش قمیشی داشت بسیار جالب بود ! ایشون اعتقاد دارن که سیاوش قمیشی بعد از خدا باید از ایشون تشکر کنن و ایشون لطفی در حق ایشون کردن که کمتر از لطف مادر به فرزند نیست ! (  با لحن بسیار بد و تحقیر کننده ای این مصاحبه رو انجام دادن ! مثل اینکه به همراه موبایل در خیابون مصاحبه کردند ! شایدم در چاله میدون ! که از الفاظی مثل درپیت ، کوتوله ، دروغگو ! و چرت و ... استفاده می کنن !!! )

اولا : سیاوش قمیشی اگر سعید دبیری هم وجود نداشت کار خودش رو می کرد ! و من فکر می کنم سیاوش قمیشی بود که دبیری رو با آهنگ فرنگیس محبوب کرد چون سیاوش قمیشی در 14 سالگی برای ضیا آهنگ ساخت و فوق لیساتس موسیفی رو داره ! و نیازی به معرفی کسی نداشته ! البته اگه ترانه سرای محترم حقیقت رو گفته باشن !

دوماً : متاسفانه آدمهایی که نمی تونن بجایی برسن ! و می بینن کسانی که در نزدکیشون بودن و استعداد بیشتری داشتند از اونها بالاتر هستند و اونها در همونجایی که هستند موندند ! برای همین دست به حرکتی تخریبی می زنن تا حسودی خودشون رو ثابت کنن !

سوماً : همه ی ماها دروغ میگیم حتی خود شما آقای دبیری ! و اینکه شما نه استاد هستید نه اسطوره ! و من فکر میکنم هیچ سودی برای سیاوش قمیشی نداره که بخواد در مورد ترانه فرنگیس و شکل گیری اون دروغ بگه ! چون خود من هر چقدر فکر کردم نفهمیدم چرا باید سیاوش قمیشی دروغ بگه !

و نکته آخر اینکه چطور میشه یه ترانه سرا اونم همچین ترانه سرایی قدیمی که ادعای مظلومی رو می کنه و همه باید ازش ممنون باشن ! از کارهای جدید سیاوش قمیشی به عنوان کارهای "فوق العاده چرت" نام می بره (!)

امیدوارم آقای دبیری سریع تر از حالت دودزدگی تهران ، حسودانه و بی شخصیتی خودشون در بیان ! تا ما مجبور نشیم به خاطر ایشون و اون اون پیر مرد مست دیگه ترانه فرنگیس رو گوش نکنیم !

 

دانلود مصاحبه سعید دبیری توسط سایت سیاوش موزیک ( 29 مگابایت ، صوتی )

 

 نظرات شما باعث دلگرمی منه
کپی تمامی مطالب سایت با ذکر منبع مجاز است

نوشته شده توسط امید موضوع مطلب :